Veido odos procedūros

Kosmetologinės veido odos priežiūros procedūros:
- veido odos valymas
- jauninančios procedūros
- prabangios procedūros
- drėkinančios procedūros
                               plačiau...

Veido odos procedūros

Masažas

- Aromaterapinis masažas
- Giluminių audinių masažas
- Neurosedatyvinis masažas
- Hemolimfodrenažas
- Kraniosakralinis masažas
                                     plačiau...
 

Masažas

Oderma klinika

Mus rasite Kaune, Šv. Gertrūdos 51 (Naujas pastatas I a. įėjimas iš pastato galo, šalia odontologijos klinikos. )
Tel.: +370 657 81184
Paštas: info@dklinika.lt

Oderma klinika

Registracija internetu

- Registracija internetu
- Priminimai SMS
- Priminimai e-paštu

Registracija internetu

Auskarų vėrimas

Auskarų vėrimas
                               plačiau...

 

Auskarų vėrimas

Veido odos valymas, acne gydymas

Kosmetologinės veido odos priežiūros procedūros:
- veido odos valymas
- acne gydymas
                               plačiau...

Veido odos valymas, acne gydymas

Dermatologinės procedūros

- Mezoterapija

- Biorevitalizacija

- Bioreparacija
                               plačiau... 

Dermatologinės procedūros

Oderma klinika

Mus rasite Kaune, Šv. Gertrūdos 51 (Naujas pastatas I a. įėjimas iš pastato galo, šalia odontologijos klinikos. )
Tel.: +370 657 81184
Paštas: info@dklinika.lt

Oderma klinika

Spuogų gydymas

Tikriausiai visi sutiksite, kad šiais laikais tokia liga kaip aknė yra plačiai paplitusi. Aknė – gana sudėtinga, lėtinė liga, kurią privalu gydyti! Dažnai susiduriama su nuomone, kad aknė pasireiškia tik paaugliams, tačiau neretai su ja susiduria ir vyresnio amžiaus žmonės. Su šiuo odos riebalinių liaukų sutrikimu susiduria dažnas žmogus, o pagrindinė to priežastis – odos riebalinių liaukų aktyvumas. Didžiausia klaida, kurią daro sergantys akne žmonės, yra gydymas namuose, kadangi ši lėtinė liga reikalauja ilgalaikės specialisto priežiūros. Yra net keletas būdų, kaip išsigydyti aknę, tačiau pats efektyviausias metodas yra gydymas vaistinėmis medžiagomis. Šis gydymas yra rekomenduojamas ir vyrams, ir moterims, kurie kenčia dėl spuoguotos, probleminės veido odos. Dėmesys atkreipiamas ir į nuoseklumą, kuris padės užkirsti kelią tolimesniam aknės vešėjimui. Kiekvienam žmogui sudaromi individualūs procedūrų ciklai, pagal kuriuos kosmetinių ir vaistinių preparatų pagalba yra sumažinama ir visiškai panaikinama aknė liga. Žinoma, kad bet kokių vaistinių preparatų dažnas naudojimas organizme sukuria atsparumą šiems vaistams, todėl yra ypač svarbu laikytis griežto specialist sudaryto gydymo plano. Laikantis gydymo sumažinamas aknę sukeliančių bakterijų kiekis, todėl palaipsniui bus stebimi vis geresni ir geresni rezultatai. Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad aknės gydymas neretai būna kompleksinis, kurio metu rekomenduojama naudoti tam tikras profesionalias kosmetines priemones, neužkemšančias odos porų. Taip yra užtikrinama, kad nebus trukdoma gydymo eigai ir organizmas lengviau susidoros su liga. Dažnai susiduriama su atvejais, kuomet gydymo metu pacientai patys imasi iniciatyvos ir pradeda intensyviai muiluotis veidą, nors tokių veiksmų be specialist rekomendacijos imtis nederėtų, kadangi tokia procedūra sumažindama odos riebalų gamybą tuo pačiu pažeidžia odos rūgščių balansą, todėl odą gali tapti labiau jautri, o toks pakitimas nebeatitiktų pirminių sąlygų, kai buvo nustatomas gydymo rėžimas. Akivaizdu, kad aknė gydymas nėra paprasčiausia odos priežiūra muilu ar specialiu šveitikliu, tai tam tikras specialist sudarytas gydymo rėžimas paciento odai labiausiai tinkančiu metodu.

Ligos priežastys

Didelės reikšmės spuogams atsirasti turi genetiniai veiksniai: jeigu abudu tėvai jaunystėje turėjo riebią odą ir kentėjo nuo spuogų, tai didelė tikimybė, kad ši problema vargins ir jų vaikus.

Spuogų formavimuisi bei ligos paūmėjimui turi įtakos vyriškų bei moteriškų lytinių hormonų santykis. Organizme, ypač moterų, šių hormonų pusiausvyra nuolat svyruoja – tai paaiškina ligos paaštrėjimą prieš menstruacijas.

Spuogus gali išprovokuoti įvairios kosmetikos priemonės, ilgalaikis medikamentų vartojimas (jodo, bromo preparatai, vitaminai B6, B12, kortikosteroidai), cemento dulkės, mineralinės alyvos, naftos produktai.

Simptomai

• Odos sukietėjimas, sustorėjimas
• Odos pūliavimas
• Sugrubusi oda
• Riebi veido oda ir plaukai
• Juodi inkštirai
• Balti inkštirai
• Randai
• Odos cistos

Ligos eiga

Kliniškai paprastieji spuogai pasireiškia juodais ir baltais inkštirais, vadinamaisiais komedonais, pūlinukais, cistomis, gilių spuogų vietose formuojasi randeliai. Pažeidžiama veido, kaklo, krūtinės, nugaros oda.

Galima skirti paviršinę ir giliąją spuogų formas. Tose vietose, kur raginės epidermio ląstelės sukimba su riebalais ir užkemša plauko folikulą, formuojasi komedonai.

Aplinkinėje odoje susiformuoja mazgelių, kurie gali supūliuoti (plauko folikulo dominuojantis mikroorganizmas Propionebacterium acnes). Uždegimo sukietėjimui (infiltratui) padidėjus ir susiliejus, gali atsirasti gilių, kietų infiltratų. Moterims kartu su spuogais kartais stebimas padidėjęs plaukuotumas bei menstruacijų sutrikimas.

Liga dažniausiai išryškėja paauglystėje (17-19 metais), tačiau gali atsirasti ir vėliau, ypač moterims. Ji gali tęstis ilgai (mėnesius ar metus) su naujais paūmėjimais ir pagerėjimais.

Komplikacijos

Dažna komplikacija –prisidėjusi antrinė infekcija ir pūlinukų formavimasis (toks užkrėtimas galimas dažnai spaudant inkštirus).

Spuogų gydymas

Spuogų gydymas yra ilgalaikis, reikalaujantis tiek paciento, tiek gydytojo kantrybės. Sunkias šios ligos formas gali gydyti tik gydytojas dermatologas.

Skiriamas vietinis ir sisteminis spuogų gydymas.

Vietiškai vienu ar keliais preparatais galima gydyti tik lengvas spuogų formas:

1. Komedonų valymas – mechaninis veido odos valymas; cheminis valymas, naudojant vaistinių rūgščių preparatus. Veido odai valyti skirti preparatai su benzoilperoksidu (1-5 proc., 10 proc. tirpalas, želė, kremas). Naudojant šiuos preparatus jau po kelių dienų oda tampa švelnesnė, lygesnė, sumažėja pūlinėlių, nes benzoilperoksidas naikina ir plaukų folikule esančius mikroorganizmus.

Inkštirus veikia ir azelaininė rūgštis. Stipriausią poveikį turi retinoidai (tretinoinas).

2. Plauko folikule esančių mikroorganizmų slopinimas – išoriškai naudojamieritromicino, tetraciklino, klindamicino grupės vaistai. Tačiau išoriškai gydyti vien antibiotikais nerekomenduojama ilgiau nei 4-6 savaites, nes gali atsirasti bakterijų atsparumas.

Antibakterinis poveikis sustiprės, jei antibiotikus derinsime subenzoilperoksidu, azelainine rūgštimi, cinku.

Esant sunkioms spuogų formoms, vartojama ir geriamų vaistų:

1. Antibiotikai (dažniausiai eritromicinas, doksiciklinas);

2. Hormonai; jaunoms moterims skiriama vyriškų hormonų androgenų veiklą slopinančių preparatų (ciproterono acetatas).

3. Retinoidai (izotretinoinas) naudojami ypač sunkioms formoms gydyti (randėjantys, cistiniai spuogai). Juos draudžiama vartoti nėštumo metu.

4. Sisteminis gydymas derinamas su vietiniu.

Patarimai

Pagunda išspausti inkštirą ar spuogą labai didelė, tačiau taip daryti nederėtų, nes užkrėsite veido odą.

Odą, kurioje atsiranda spuogų, reikia prižiūrėti labai rūpestingai. Jai netinka riebūs kremai, reiktų valyti dezinfekuojamuoju pieneliu, losjonu ar želė. Negalima naudoti labai stiprių spiritinių valiklių, nes jie dar labiau dirgina riebalų liaukas. Reiktų įsigyti specialių priemonių spuoguotai odai valyti, veidą prausti šaltu virintu vandeniu ir gydomuoju nešarminiu muilu, kurio sudėtyje yra sieros, cinko oksido, mentolio, pieno rūgščių.

Ryte veidą valykite dezinfekuojamuoju losjonu ir patepkite kremu, kuris sudrėkintų odą, pašalintų blizgesį, gydytų uždegimus. Galima pasitepti ir gydomuoju antibakteriniu toniniu kremu – jis paslėps spuogelius.

Būtina kartą per mėnesį apsilankyti kosmetikos kabinete. Pašalinus inkštirus ir naudojant tinkamas kosmetikos priemones, odos nebeberia, ji išskiria mažiau riebalų, neužsikemša riebalų liaukos.

Profilaktika

Nors netinkama mityba nėra spuogų atsiradimo priežastis, tačiau netinkamai maitinantis spuogų gali padaugėti. Ypač būklę blogina gausiai vartojami angliavandeniai. Reiktų vengti riebios mėsos, rūkytų gaminių, bulvių, baltos duonos, šokolado, kavos, alkoholio. Patartina daugiau valgyti liesos mėsos, vaisių, daržovių, gerti žolelių arbatą, neskaidrintas obuolių sultis.

Jei ant veido pasirodo vienas kitas spuogelis, tinka švelnus raminamasis masažas specialiu aparatu. Po dviejų ar trijų procedūrų odos būklė pagerėja, pagreitėja kraujo ir limfos apytaka tarp ląstelių, iš organizmo pašalinami šlakai.

dklinika.lt - auskarų vėrimas, auskarai, odos priežiūros paslaugos.
;) it-crowd.lt. 2011